· boccia a příslušenství
· Závěsný kuželník
· PŮJČOVNA sport. vybavení
2013-09-14 - 4. kolo ČSOB Cupu iKuželníku 2013 - Stará Paka
Dne 14. 9. 2013 proběhl ve Staré Pace závěrečný turnaj iKuželníku 2013: 4. kolo ČSOB Leasing Cupu iKuželníku 2013, aneb 1. ročník turnaje iKuželníku o Pohár tiskárny Fitos. Vzhledem k tomu, že nám tentokrát počasí moc nepřálo, přesunuli jsme na poslední chvíli celý turnaj z parkoviště Staropacké Sokolovny do tělocvičny Masarykovi ZŠ, které tímto děkujeme za vstřícnost a velkou ochotu.

Jak název turnaje napovídá, máme nového podporovatele tohoto turnaje – tiskárnu Fitos spol. s r. o., který tento turnaj podpořil nejen finančně, ale také svojí účastí: pan Fidranský (majitel tiskárny) dal dohromady tým Fitos, zúčastnili se aktivně celého turnaje a obsadili (na nováčky krásné) 14-té místo. Děkujeme za podporu i účast.
1. turnaje o Pohár tiskárny Fitos se účastnilo 16 týmů s 59 sportovci. Vzhledem k tomu, že to byl závěrečný turnaj celého ročníku a rozhodovalo se o celkovém vítězi roku 2013, byla u některých týmů znát nervozita a napjaté očekávání. Přesto to na dosažených výsledcích nebylo příliš znát a překvapení se nekonalo. Nejlepším týmem tohoto turnaje se stali Slavíci (425 shozených kuželek), druzí byli Pačáci (417 shozených kuželek) a třetí místo vybojovali Bubáci (416 shozených kuželek). Nejlepším jednotlivcem se stala Jitka Valčíková (152 shozených kuželek). Všem blahopřejeme! Děkujeme také „o. s. Sportem proti bariérám – Český Ráj“ za skvělou organizaci, ztíženou přesunem turnaje kvůli počasí a také Lumíru Rejmontovi a jeho Řeznictví u Lumíra za „dobrůtky“, které nám věnoval.

A jak dopadl celý ročník: ČSOB Leasing Cup - iKuželník 2013???
Nejlepším týmem iKuželníku v roce 2013, výhercem hlavní ceny ČSOB Leasing Capu ve výši 5 000,- Kč a putovního poháru se po závěrečném turnaji stává tým Slavíků (se součtem tří nejlepších výsledků ze čtyř turnajů – 1 252 kuželek). Druhé místo obsadili Pačáci (1 223 kuželek) a třetí skončili Bubáci (1 205 kuželek). Je to stejné pořadí jako v loňském roce a Slavíci se nejlepším týmem roku stávají již po čtvrté po sobě. Přestože je to pro více týmů v závěsu již trochu deprimující, je vidět, že ani iKuželky nejsou dílem náhody a pravidelný trénink a zkušenosti mají větší význam než fyzický handicap samotný sportovců. Úplně nejlepším sportovcem – hráčem iKuželníku roku 2013 se překvapivě stala Jitka Valčíková, která se v loňském roce do nejlepší trojice nedostala. Svým výkonem (560 shozených kuželek během 4 turnajů) překonala loňské vítěze Martina Pospíšila (553 kuželek) i Miloše Seckého (544 kuželek), který byl loni druhý.
Za finanční podporu všech čtyř turnajů ČSOB Leasing Capu iKuželníku 2013 děkujeme především ČSOB Leasing, a.s. a ČSOB Leasing pojišťovací makléř, s.r.o., jejich zaměstnancům, kteří nás také finančně podpořili a zástupcům: Janě Rohelové (ředitelce řízení lidských zdrojů) a Rudolfu Kyptovi (výkonnému řediteli), kteří na závěrečný turnaj dorazili a předali vítězům putovní pohár a symbolický šek na 5 000,- Kč.
Děkujeme pánům muzikantům k přispění k dobré atmosféře a za celý ročník pak všem dobrovolníkům, pracovníků, sponzorům a podporovatelům. Díky nim jsme spoustě lidem s těžkým fyzickým handicapem obohatili život nejen o sportovní zážitky, ale i o přátelská setkání během turnajů. DĚKUJEME.