· boccia a příslušenství
· Závěsný kuželník
· PŮJČOVNA sport. vybavení
2013-10-12 - III. turnaj 1. a 2. ligy iBoccii 2013
V sobotu 12. 10. 2013 jsme v hale ZŠ Komenského v Nové Pace úspěšně zakončili sportovní rok 2013 závěrečným III. turnajem 1. a 2. ligy v iBoccie 2013. Všechny tři turnaje 1. ligy (kde je 16 registrovaných týmů) a 2. ligy (9 registrovaných týmů), pro naši asociaci již čtvrtým rokem úspěšně organizuje „o. s. Sportem proti bariérám - Český Ráj“.
K poslednímu turnaji dorazilo 15 týmu z 1. Ligy. Šest prvoligových týmů mělo velkou šanci získat titul nejlepšího týmu iBoccii roku 2013, takže podle očekávání byla znát mezi týmy velká nervozita a napětí. Z 2. ligy tentokráte dorazilo pouze 6 týmů a dramatické chvíle prožívali pouze dva týmy (Rychlé želvy a HSC Velké Meziříčí), které bojovali o postup do 1. ligy.

V 2. lize podle očekávání i tento závěrečný turnaj vyhráli nováčci tohoto ročníku Boulos Brňos a druhé místo opět potvrdili Rychlé želvy. Jedinou změnou bylo třetí místo, které tentokrát vybojoval tým Kocábka, který porazil HSC Velké Meziříčí. Skvělé a stabilní výsledky prvních dvou týmů jim zaručují bezproblémový postup do 1. ligy, která se má v příštím roce na co těšit!
Za to v 1. lize bylo ale velmi živo. Některé týmy, které patřili mezi favority soutěže, nečekaně vyhořeli na týmech, které patřili do druhé poloviny prvoligového žebříčku. Amatéři, kteří měli nejblíže k celkovému vítězství, vybojovali tentokráte třetí místo, což jim nakonec na celkové vítězství nestačilo a celkově skončili druzí. Druzí v tomto turnaji byli Pačáci, kteří se prohrou ve finále o titul připravili a celkově skončili třetí, a vítězný tým Hrobaři (na obrázku) nejenže získal vítězství v tomto turnaji, ale také se stal nejlepším týmem roku 2013.

Tým „Hrobařů“ se nastálo zapsal do historie iBoccii jako nejlepší tým iBoccii roku 2013, jména hráčů a název týmu bude vyryt na putovní pohár (což je pro Hrobaře, dle jejich vlastních slov, největší odměna) a v neposlední řadě tento tým získal hlavní cenu soutěže: 5 000,- Kč, jejímž sponzorem je firma MEYRA ČR s.r.o.

Vyhlášení se zúčastnil Tomáš Volf - zástupce hlavního sponzora všech našich sportovních akcí v tomto roce ČSOB Leasing, a.s. a ČSOB Leasing pojišťovací makléř, s.r.o. (o tom, jak nás podpořili zaměstnanci těchto společností, se dočtete ZDE), který v závěrečném „slově“ vyjádřil radost nad smysluplností této podpory, a Martin Charvát (ředitel) MEYRA ČR s.r.o., která je již třetím rokem sponzorem hlavní ceny soutěže, který opět přivezl „dáreček“ organizátorům této soutěže „o. s. Sportem proti bariérám Český Ráj“, kteří též poskytují v regionu novopacka osobní asistenci. Tentokrát se jednalo o ROLLATOR (neboli čtyřkolové speciální chodítko). Děkujeme těmto pánům i jejich společnostem a zaměstnancům ČSOB Leasing, kteří nás podpořili. Máme radost z jejich podpory, bez které bychom takováto veliká sportovní setkání nemohli uskutečňovat.
Na závěr děkujeme „o. s. Sportem proti bariérám Český Ráj“ za úžasnou atmosféru i tradiční profesionalitu při organizaci, děkujeme našim dobrovolníkům, kteří opět ochotně pomáhali se zajištěním nejen občerstvení, ale také s celým průběhem turnaje (s asistencí, přípravou sportoviště, rozhodcováním, atd.) a v neposlední řadě děkujeme všem týmům za skvělé výkony a fair play.