· Závěsný kuželník
· PŮJČOVNA sport. vybavení
2014-10-18 - III. turnaj iBoccii 2014 (1. a 2. liga): Nová Paka

18. 10. 2014 - III. turnaj 1. a 2. ligy iBoccii 2014

V sobotu 18. 10. 2014 jsme v hale ZŠ Komenského v Nové Pace opět zakončili sezónu iBoccii závěrečným III. turnajem 1. a 2. ligy iBoccii 2014. Všechny tři turnaje 1. ligy (kterých se účastnilo 14 registrovaných týmů) a 2. ligy (6 registrovaných týmů), pro naši asociaci již pátým rokem úspěšně organizuje „o. s. Sportem proti bariérám - Český Ráj“. K poslednímu turnaji dorazilo 14 týmů z 1. ligy a pouze 5 týmů z 2. ligy.

V 2. lize vyhrál tým Sláma Lhotka a druhý byl tým Klaborna. Oba týmy bohužel doplatili na to, že se nezúčastnili jednoho z předešlých turnajů a tak bohužel z druhé ligy nepostupují, neboť celkově v 2. lize iBoccii 2014 získali: 3. místo (Sláma Lhotka) a 4. místo (Klaborna). Dá se tedy říci, že spíše vzornou účastí a průměrně dobrými výsledky (než skvělou formou) celou 2. ligu vyhrál tým HSC Velké Meziříčí, který na tomto posledním turnaji obsadil třetí místo.
Spolu s HSC Velké Meziříčí do 1. ligy postupuje tým Kocábka, který celkově v 2. lize iBoccii 2014 získal druhé místo. Oběma týmům blahopřejeme k postupu!!!

V 1. lize to bylo opět překvapivé. Svou skvělou formu sice opět potvrdil tým Hrobaři (kapitán týmu Pepík Suchý ml. se umístil na MS 2014 v boccie v Pekingu na 9. místě – dodatečně blahopřejeme), kteří vyhráli nejen tento turnaj, ale také celou 1. ligu iBoccii 2014. Ve finále se s nimi střetl tým Pražských orlů, kterým v dřívějších turnajích nejspíše chyběly žluté klobouky a tak na celkové vítězství mohli rovnou zapomenout. Boulos Brňos předvedli velmi dobrý a stabilní výkon, který jim zajistil třetí místo na turnaji, ale především pak druhé místo v celé 1. lize iBocciii 2014. Rychlé Želvy v celkové1. lize obsadili 3. místo a tak k výborným výsledkům blahopřejeme i jim.
1. liga má ale bohužel i stinnou stránku a tou je sestup do 2. ligy. Tento rok to ale nebude moc smutné loučení, neboť sestupují dva týmy, které se nakonec stejně nezúčastnili ani jednoho turnaje 1. a 2. ligy iBoccii 2014: Slavíci a Hořičačky.

Tým „Hrobařů“ se tedy již podruhé zapsal do historie iBoccii, tentokrát jako nejlepší tým iBoccii roku 2014, jména hráčů a název týmu budou opět vyryta na putovní pohár (což je pro Hrobaře, dle jejich vlastních slov, největší odměna) a v neposlední řadě tento tým získal hlavní cenu soutěže: 5 000,- Kč, jejímž sponzorem je tradičně firma MEYRA ČR s.r.o.

Na závěr turnaje jsme tradičně poděkovali hlavnímu sponzoru všech našich sportovních akcí (tedy i turnajů iBoccii) také v tomto roce: ČSOB Leasing, a.s. a ČSOB Leasing pojišťovací makléř, s.r.o. (o tom, jak nás podpořili zaměstnanci těchto společností, se více dočtete ZDE), jejichž zástupce se nakonec bohužel nemohl zúčastnit.
Poděkování také patří firmě MEYRA ČR s.r.o., která je již čtvrtým rokem sponzorem hlavní ceny soutěže. Tentokráte spolu s hlavní cenou přivezla „dáreček“ organizátorům této soutěže „o. s. Sportem proti bariérám - Český Ráj“ paní Zdeňka Kasáková (pana ředitele Martina Charváta jsme pozvali bohužel již v době, kdy měl domluvený jiný program – OMLOUVÁME SE). Také tento rok se jednalo o ROLLATOR (neboli čtyřkolové speciální chodítko), které SPB-ČR využívá při poskytování osobní asistence v regionu novopacka.
Děkujeme těmto výše zmíněným společnostem a zaměstnancům ČSOB Leasing, kteří nás podpořili finančně, a mnoha dalším sponzorům (za poskytnuté občerstvení). Máme radost z jejich podpory, bez které bychom takováto veliká sportovní setkání nemohli pořádat.
Především také děkujeme „o. s. Sportem proti bariérám - Český Ráj“ za úžasnou atmosféru i tradiční profesionalitu při organizaci, děkujeme našim dobrovolníkům, kteří opět ochotně pomáhali se zajištěním nejen občerstvení, ale také s celým průběhem turnaje (s asistencí, přípravou sportoviště, rozhodcováním, atd.) a v neposlední řadě děkujeme všem týmům za skvělé výkony a fair play.