· boccia a příslušenství
· Závěsný kuželník
· PŮJČOVNA sport. vybavení
2015-10-17 - III. turnaj 1. a 2. ligy iBoccii 2015 - Nová Paka

III. turnaj 1. a 2. ligy iBoccii 2015 V sobotu 17. 10. 2015 jsme v hale ZŠ Komenského v Nové Pace zakončili sezónu iBoccii 2015 závěrečným III. turnajem 1. a 2. ligy iBoccii 2015. Všechny tři turnaje 1. ligy (kterých se účastnilo celkem 16 registrovaných týmů) a 2. ligy (8 registrovaných týmů), pro naši asociaci již šestým rokem úspěšně organizuje Sportem proti bariérám, z. s.

V posledním turnaji v 2. lize opět vyhrál tým Klaborna, druhý byl tým Stacionář Zdislava, a třetí místo obsadili Bělští draci. Celkově se favoritem 2. ligy roku 2015 stal tým Klaborna, který vyhrál všechny tři turnaje. Druzí byli Kladeňáci a třetí Vitásci. Blahopřejeme!!!

V 1. lize v posledním turnaji iBoccii 2015 to byla řež a velmi překvapivé výsledky. Svou tradičně skvělou formu opět potvrdili Hrobaři, kteří vyhráli nejen tento turnaj (viz. foto), ale také celou 1. ligu iBoccii 2015. Ve finále se však s nimi tentokrát překvapivě střetl tým HSC VM (bohužel slabší výsledky dřívějších turnajů se projevili a tak celkově tento tým obsadil až osmé místo, což ale vůbec nezkazilo jejich nadšení z úspěchu v tomto turnaji). Tým Lužáci 2, kteří bohužel v předešlém turnaji mírně zaváhali, skončili na třetím místě nejen v tomto turnaji, ale také celkově. Boulos Brňos měli smůlu. Do posledního turnaje šli jako favorité s náskokem dvou bodů, bohužel zde tentokrát vybojovali „pouze“ čtvrté místo, což v celkovém hodnocení stačilo „jen“ na třetí místo v celé 1. lize iBoccii 2015. Všem zmíněným týmům blahopřejeme za skvělé výsledky!!! Tým „Hrobařů“ se tedy již potřetí zapsal do historie iBoccii, tentokrát jako nejlepší tým iBoccii roku 2015, jména hráčů a název týmu budou opět vyryta na putovní pohár (což je pro Hrobaře, dle jejich vlastních slov, největší odměna) a v neposlední řadě tento tým opět získal hlavní cenu soutěže: 5 000,- Kč, jejímž sponzorem je tradičně firma MEYRA ČR s.r.o.

Tento rok nemusíme řešit sestupy a postupy jednotlivých týmů, neboť se zcela mění formát ligových soutěží. Část týmů začala dosahovat tak skvělých výsledků, že na značnou část ostatních týmů to začalo mít demotivující účinky. Vyslyšeli jsme proto jejich přání a nechali hlasovat o radikální změně této soutěže. Většina týmů nakonec rozhodla, že se nově vytvoří extraliga pro šest nejlepších týmů iBoccii. To znamená, že do 1. ligy tentokrát mohou postoupit všechny týmy z 2. ligy.
Příští rok tedy v extralize přivítáme tyto nejlepší týmy: Hrobaři, Boulos Brňos, Lužáci 2, Amatéři, Pačáci a 1. Žďárská. V 1. lize by mělo soutěžit celkem 16 týmů. Věříme, že nový systém bude vyhovovat většině týmů a povzbudí nováčky k lepším výkonům.

Krkonošská uzenina, pivovar nová paka sou gastronomie nová paka bag internacional Na závěr turnaje jsme tradičně poděkovali hlavním sponzorům všech našich sportovních akcí (tedy i turnajů iBoccii) v tomto roce: ČSOB Leasing, a.s., ČSOB Leasing pojišťovací makléř, s.r.o. a KOMIX, s.r.o.
Poděkování také patří firmě MEYRA ČR s.r.o., která je již pátým rokem sponzorem hlavní ceny soutěže. Tentokráte spolu s hlavní cenou přivezl „dáreček“ (toaletní vozík) organizátorům této soutěže Sportem proti bariérám, z. s. opět pan ředitel Martin Charvát, který tato organizace využije při poskytování osobní asistence v regionu novopacka. Děkujeme těmto výše zmíněným společnostem, zaměstnancům ČSOB Leasing, kteří nás podpořili finančně, a mnoha dalším sponzorům (např.: Podkrkonošská uzenina s.r.o., Bag International spol. s r. o., Pivovar Nová Paka, a.s., Střední škola gastronomie a služeb – Nová Paka, atd.) za poskytnuté občerstvení a výhry pro soutěžící. Máme radost z jejich podpory, bez které bychom takováto veliká sportovní setkání nemohli pořádat.

Především také děkujeme Sportem proti bariérám, z. s. za úžasnou atmosféru i tradiční profesionalitu při organizaci, děkujeme našim dobrovolníkům, kteří opět ochotně pomáhali se zajištěním nejen občerstvení, ale také s celým průběhem turnaje (s asistencí, přípravou sportoviště, rozhodcováním, atd.) a v neposlední řadě děkujeme všem týmům za skvělé výkony a fair play.