· Závěsný kuželník
· PŮJČOVNA sport. vybavení
2012-09-08 - 5. kolo iKuželníku 2012
Nová stránka 2

V sobotu 8. 9. 2012 proběhlo ve Staré Pace ve Staropacké Sokolovně – restauraci a pensionu poslední = 5. kolo iKuželníku 2012. Všech pět turnajů (kol) 1. ligy, kde je v současné chvíli registrovaných 16 týmů z celé ČR organizuje pro naší asociaci „o. s. Sportem proti bariérám Český Ráj“.

5. kola se sice tentokráte zúčastnilo pouze 10 družstev a 37 sportovců (registrovaných i neregistrovaných), ale atmosféra byla velice napjatá. Pořadí prvních týmů určoval po čtyřech kolech pouze minimální bodový rozdíl, vše bylo otevřené a hlavní cenu a putovní pohár si mohlo odvézt minimálně 5 týmů. Proto všechny týmy napínavě sledovali celkové výsledky a propočítávali své šance, nebo šance svých favoritů (zde je potřeba vysvětlit, že každého kola se mohou účastnit za každý tým maximálně 4 hráči, bodový zisk týmu za jednotlivé kolo se počítá součtem shozených kuželek 3 nejlepších hráčů a celkové pořadí týmu se nakonec určí součtem bodů ze 4. kol, ve kterých daný tým získal nejvíce bodů).

Co se týče tohoto turnaje, tak na první příčce 5. kola iKuželníku 2012 se umístilo družstvo iSK Vysočina: Bubáci z Velkého Meziříčí (425 shozených kuželek), druhé bylo družstvo iSK KumburkPačáci z Nové Paky (413 kuželek) a jako třetí se umístilo taktéž družstvo iSK Kumburk z Dolní Kalné „Tři plus Jeden“ (391 s hozených kuželek). V jednotlivcích skončila na prvním místě s celkovým počtem 149 shozených kuželek Chládková Ilona.

iKuželník 2012

Jednotlivých kol se zúčastnilo celkem 28 družstev a 114 sportovců. Celkovým vítězem iKuželníku 2012 se nakonec stal a na pomyslný iKuželkový trůn se usadil tým iSK HradeckaSlavíci (s počtem 1678 bodů), který si do  Liberce odvezl putovní pohár a hlavní cenu 5 000,- Kč. Na druhém místě se umístilo družstvo iSK KumburkPačáci z Nové Paky (s počtem bodů 1664). Ve vyhlášení třetí místa bohužel udělali organizátoři soutěže chybu a tak se jím stal asi s týdenním zpožděním (po vzneseném protestu) tým iSK Vysočina: Bubáci z Velkého Meziříčí (s počtem bodů 1572). Dodatečně se „Bubákům“ omlouváme a slibujeme jim, že v příštím roce (při prvním turnaji iKuželníku 2013) sjednáme ještě oficiální nápravu.

Jen pro zajímavost: nejvýkonnějším sportovcem – iKuželkářem roku 2012 byl Martin Pospíšil (z týmu Slavíci), druhé pomyslné místo obsadil Miloš Secký (z týmu Pačáci) a na třetím místě se umístil Petra Viktorová (také z týmu Slavíci).

Na závěr bychom chtěli poděkovat organizátorům, všem dobrovolníkům a sponzorům, kteří nám pomáhali s přípravou a realizací jednotlivých turnajů. Bez vaší pomoci bychom tyto turnaje uspořádat nedokázali. Už se těším na příští sportovní rok s vámi J