· boccia a příslušenství
· Závěsný kuželník
· PŮJČOVNA sport. vybavení
2013-06-22 - I. turnaj iBoccii 2013 (3. liga + otevřený turnaj) - BRNO

Naše sdružení, spolu s „o. s. Sportem proti bariérám – Český Ráj“, bylo koncem minulého roku Nadací Emil požádáno, zda bychom mohli na Mezinárodních hrách handicapované mládeže v Brně pomoci zajistit turnaj boccii. Slovo dalo slovo a my jsme tuto žádost o pomoc nejen přijali, ale také se nám podařilo domluvit, aby byl k tomuto turnaji také zařazen turnaj iBoccii. Je to první krůček k tomu, abychom iBocciu dostali za hranice naší republiky a tak jsme z toho měli obrovskou radost. 19. 6. 2013 se tedy naši školení rozhodčí vydali do Brna, kde v tento den proběhlo slavnostní zahájení celých her.

20. 6. jsme v tělocvičně SOŠ a SOU informatiky a spojů v Čichnově ul. zahájili turnaj boccii, kde soutěžili jednotlivci v kategorii BC2, BC3 a OPEN. Teplotní rekordy nám sice notně stěžovali organizaci a především práci rozhodčích, ale vzhledem k našemu dostatečnému počtu (hrálo se pouze na čtyřech kurtech) jsme to zvládli výborně. Svědčila o tom především (i přes ta neskutečná vedra) spokojenost hráčů a vedoucích výprav, kteří nejenže nevznesli žádný protest, ale stále nás chválili. Přestože naši rozhodčí byli z řad dobrovolníků, byli jsme za jejich profesionální výkon a přístup (myslím, že právem) hrdi. Turnaj boccii končil až druhý den 21. 6. po značně vyčerpávajících zápasech a nejen výsledky, ale i další informace o celých hrách naleznete ZDE.

22. 6. 2013 již začal náš I. otevřený turnaj iBoccii. Přestože se ho účastnili pouze české týmy, tak iBoccia vzbudila mezi hráči ostatních států velký zájem. Věříme, že příští rok se na turnaj iBoccii přihlásí i zahraniční týmy a iBoccia si najde cestu i do dalších států. Na turnaji, snad proto, že byl otevřený i pro neregistrované týmy, bylo hodně rodinných týmů s dětmi, které si nevedli vůbec špatně. Turnaje se zúčastnilo 12 týmů a nakonec se přeci jen na první dvě příčky probojovali týmy z 1. a 2. ligy. Na stupni vítězů stanul tým Tři vlčci, druhé místo vybojovali Rychlé želvy a třetí místo obsadil nový neregistrovaný tým Nezařazení. Celkové výsledky naleznete níže.

Přestože jsme my boccisti byli na Mezinárodních hrách handicapované mládeže tak trochu uzavřená skupina, neboť ostatní sporty (atletika, plavání, atd.) byly na vzdálených sportovištích, hodnotíme alespoň za nás tyto hry pro handicapovanou mládež jako velký sportovní svátek pro všechny zúčastněné. Bylo nám velkou ctí s touto akcí pomáhat a máme ohromnou radost, že jsme zde mohli zorganizovat i turnaj v iBoccie – novém sportu, který snad brzy překročí hranice České republiky.

Výsledky NÍŽE nebo CELKOVÉ VÝSLEDKY iBoccii 2013 ZDE              ČLÁNEK              FOTO