23.05.2024
Navigace
· Domů
· Výroční zprávy
· Sponzoři a partneři
· Fotogalerie
Sportovní kluby
· MAPA iSK
Sporty
· iBoccia
· iKuželník
Výsledky
· iKuželník
· iBoccia
Plánované akce
· Aktivity v roce 2020
Historie
· Vznik AISy
Prodej
· boccia a příslušenství
· Závěsný kuželník
· PŮJČOVNA sport. vybavení
2014-07-06 - Sportovní kemp „Integrované Boccii“ a 2. kolo 1. – 2. ligy iBoccia 2014

6. až 11. 7. 2014 - Sportovní týdenní kemp 2014

Na základě četných žádostí účastníků sportovního kempu r. 2012, jsme opět uspořádali týdenní kemp pro (nejen handicapované) sportovce z celé ČR zaměřený na trénink iBoccii. I když jsme spolu s „o. s. Sportem proti bariérám Český Ráj“ dlouho váhali, neboť je tato akce finančně, organizačně i personálně velmi náročná, nakonec jsme byli rádi, že jsme se nechali přesvědčit.
Sportovní kemp jsme zahájili v neděli 6. 7. 2014 večer v AUTOCAMPu Milovice u Hořic.
Tentokrát se kempu zúčastnilo přes 50 lidí (sportovců, asistentů a dobrovolníků), což je minimálně o 12 účastníků (ztratili jsme přehled, kolik tam nakonec účastníků bylo, protože si postupně další doobjednávali chatky a stany už sami) více než loni. Oproti loňskému roku nám sluníčko až tolik nepřálo a tak největší lákadlo – bazén, jsme sice úplně nezavrhli, ale tělocvičnu gymnázia v Hořicích, kde probíhal vždy od 9:00 do 16:00 trénink iBoccii, jsme využívali o poznání více než loni. Velkou motivací k tréninku byl opět navazující: II. turnaj 1. a 2. ligy iBoccii 2014 (viz. článek níže). Ve středu jsme nakonec vyrazili do zámku Nové Hrady a výlet se velmi vydařil. Doprovodným programem bylo též každovečerní posezení spojené s grilováním a v pátek nám krásně zahrála a zazpívala novopacká kapela Matylda, kde máme své podporovatele - přátele.
V sobotu (po dlouhé páteční noci) časně zrána začal II. turnaj 1. a 2. ligy iBoccii 2014. O tom jak celý turnaj nakonec dopadl a na kom se nejvíce projevilo týdenní soustředění, se dozvíte v druhém článku níže.

Účastníci kempu, zvláště ti noví, si opět kromě nabitých sportovních zkušeností, odváželi též spoustu (nejen sportovních) zážitků. Cenné pro ně jsou i informace, které od svých nových přátel za celý týden získali a které se úzce dotýkají jejich života s handicapem – o kompenzačních pomůckách, technikách, nácvicích a dalších prostředcích, které pomáhají k jejich větší soběstačnosti, zdravějšímu životnímu stylu, atd.
Děkuje všem, kteří se na přípravě a realizaci tohoto nevšedního týdne podíleli, a přispěli tak k dobré náladě a úžasné pohodě. Ta se beze zbytku projevila na všech účastnících a my věříme, že z ní budou ještě dlouho čerpat.
12. 7. 2014 - II. turnaj 1. a 2. ligy iBoccii 2014

V sobotu 12. července 2014 proběhl v Hořicích ve sportovní hale Gymnázia a Střední odborné školy Hořice II. turnaj 1. a 2. ligy iBoccii 2014. Všechna tři kola 1. ligy (16 registrovaných týmů) a 2. ligy (8 registrovaných týmů), kde soutěží nejlepší týmy z celé ČR, pro naši asociaci již třetím rokem skvěle organizuje „o. s. Sportem proti bariérám Český Ráj“.
Tentokrát (po roční přestávce) turnaj opět navazoval na Sportovní týdenní kemp 2014, který se konal v Milovicích u Hořic. Týmy, které se neúčastnily celého kempu, většinou přijeli alespoň o pár dní před turnajem a tak bylo páteční noc na kempu velmi živo.
Přesto nakonec do Hořic na samotný turnaj dorazilo jen čtrnáct týmů z 1. ligy a pouze pět týmů z 2. ligy. Na ubytování v kempu i trochu menší halu v Hořicích to ale bylo až dost a zapadalo to i do celého turnaje, který se nesl ve velmi uvolněné a neuspěchané atmosféře.

V 1. lize nakonec nebylo o překvapení nouze. Kde se vzal, tu se vzal a najedou, na stupni vítězů stál tým: Rychlé želvy. Druhé místo tvrdě vybojoval tým: Boulos Brňos, který se začíná v první lize rozkoukávat a třetí místo získal tým: Hrobaři. V 2. lize si turnajovou atmosféru iBoccii dopoledne vyzkoušel neregistrovaný tým Chobotnice, který ale již do odpoledních zápasů nezasahoval a tak si nejlépe vedli „Red Dragons“, druhou pozici obsadili „Sláma Lhotka“ a třetí místo získala „Kocábka“.

V první lize tak mnoho týmů téměř ztrácí možnost na vítězství a nad všemi značně vyčnívají „Hrobaři“. Pokud dorazí na poslední turnaj a postoupí ze skupiny, tak už ostatním týmům mnoho šancí na vítězství moc nedají. Přesto zůstává vše otevřené a tak doufáme, že se přijdete na poslední turnaj iBoccii 2014 do Nové Paky podívat.

Na závěr dovolte, abychom opět poděkovali všem, kdo přispěli k uspořádání tohoto turnaje. Bylo to v Hořicích bezva :-)

       ČLÁNEK v: novinky.cz        FOTO       Sponzoři a partneři

Pro více info klikněte
ZDE
Facebook
Staňte se členy skupiny:
„Asociace integrovaných sportů„ na facebooku, abychom vás mohli informovat o všech našich akcích.

Vygenerované za: 0.04 sekund 792,440 návštěv