20.06.2024
Navigace
· Domů
· Výroční zprávy
· Sponzoři a partneři
· Fotogalerie
Sportovní kluby
· MAPA iSK
Sporty
· iBoccia
· iKuželník
Výsledky
· iKuželník
· iBoccia
Plánované akce
· Aktivity v roce 2020
Historie
· Vznik AISy
Prodej
· boccia a příslušenství
· Závěsný kuželník
· PŮJČOVNA sport. vybavení
Vznik AISy
Asociace integrovaných sportů, o. s. právně vznikla teprve nedávno. 29. 12. 2009 jsme zaregistrovali stanovy tohoto sdružení (ZDE). Přesto jsme již v roce 2010 iniciovali vznik prvních šesti sportovních klubů (ZDE). Zakládající členové asociace mnoho let před založením AISy organizovali turnaje v závěsném kuželníku a boccie (těmto sportům se mohou věnovat lidé i s velmi těžkým fyzickým handicapem a často i s handicapem mentálním) a sami jsou aktivními vrcholovými sportovci. Během těchto let zjistili, že při drobných úpravách oficiálních pravidel (např. boccia je paralympijský sport) lze nastavit podmínky tak, aby různé fyzické a z části i mentální handicapy jednotlivců nehráli v těchto sportech žádnou roli.

První zkoušky = nultého ročníku celorepublikového otevřeného turnaje v iBoccie (boccie s upravenými pravidly), který jsme uspořádali pod „o. s. Sportem proti bariérám – Český Ráj“, se zúčastnilo 24 týmů a 78 sportovců. Odehrálo se celkem 96 zápasů a nejlepším týmem byl tým složený z hráčů s nejtěžším fyzickým postižením. Tito sportovci nejsou schopni odhodit míčky a tak hrají za pomoci asistentů a míčky „odhazují“ (spouštějí) pomocí speciální rampy. Druhý nejúspěšnější tým naopak byli zcela zdraví sportovci a třetí tým byl smíšený (dva vozíčkáři – tetraplegici + zdravá dívka). Výsledky naleznete ZDE. Tento turnaj potvrdil předpoklad, že v iBoccie nehraje handicap žádnou roli a že je tento sport atraktivní i pro lidi zcela zdravé.

Kladný ohlas u dalších organizací zabývajících se sportem handicapovaných a všeobecné přijmutí navržených změn v pravidlech umožnil vznik této asociace, která chce nejen zakládat své vlastní sportovní kluby po celé ČR, ale především spolupracovat s dalšími organizacemi na tom, aby se integrované sporty stali součástí jejich sportovních aktivit.
Sponzoři a partneři

Pro více info klikněte
ZDE
Facebook
Staňte se členy skupiny:
„Asociace integrovaných sportů„ na facebooku, abychom vás mohli informovat o všech našich akcích.

Vygenerované za: 0.05 sekund 800,663 návštěv