23.05.2024
Navigace
· Domů
· Výroční zprávy
· Sponzoři a partneři
· Fotogalerie
Sportovní kluby
· MAPA iSK
Sporty
· iBoccia
· iKuželník
Výsledky
· iKuželník
· iBoccia
Plánované akce
· Aktivity v roce 2020
Historie
· Vznik AISy
Prodej
· boccia a příslušenství
· Závěsný kuželník
· PŮJČOVNA sport. vybavení
iBoccia

VÝSLEDKY TURNAJŮ v iBoccie

PRAVIDLA iBoccii v PDF DOC (ke stažení)

PRODEJ boccii a pomůcek pro hráče i rozhodčí (výrobce)

PŮJČOVNA sportovního vybavení

HISTORIE + UKÁZKY ZE HRY (videa)

JAK (s iBocciou) ZAČÍT + ŠKOLENÍCo je iBoccia?
Integrovaná boccia (čti boča) = iBoccia je sport, který má upravená pravidla klasické boccii (paralympijského sportu). Je obdobou francouzského PETANQUE. Hraje se pouze v třech až šestičlenných týmech a smyslem hry je umístit (červené nebo modré, kožené) míčky svého týmu co nejblíže k Jacku (bílému míčku - označovanému v obdobných hrách jako prasátko či košonek). iBoccia je sport, který mohou i na vrcholové úrovni spolu hrát absolutně zdraví, ale také velmi hendikepovaní lidé. Vzhledem k upraveným pravidlům si troufáme říct, že zde hendikep nehraje žádnou roli. Podrobná pravidla naleznete ZDE.

iBoccia se hraje v tělocvičnách a halách – tam kde je rovná podlaha. Vybavení na bocciu (míčky, rampičky a další pomůcky pro hráče a rozhodčí) si můžete zakoupit ZDE (v ČR nám jiný distributor boccii ani výrobce pomůcek není znám).

iBoccia se hraje v týmech – bez rozdílu hendikepů (v družstvu mohou být i zcela zdraví lidé) a věku (včetně dětí a seniorů)
iBoccia integrovala bocciu určenou pouze handicapovaným sportovcům mezi sporty, kterým se mohou (společně s handicapovanými) věnovat i zcela zdraví sportovci – od dětí až po seniory. Proto je tento sport pro mnoho lidí skvělou příležitostí k integraci (přirozeně, skrze společné sportovní prožitky, kde hendikep ani věk nehraje žádnou roli).

V současné době pořádáme 1. a 2. ligu v iBoccie, které se mohou účastnit pouze registrované týmy. Neregistrované týmy se mohou účastnit našich celorepublikových a regionálních otevřených turnajů. Turnaje a tréninky zajišťují nejen naše iSK, ale i další organizace se kterými spolupracujeme. KONTAKTY na další organizace, zabývající se iBocciou naleznete ZDE.
Pro zájemce jak z řad potencionálních hráčů (příbuzných a přátel hendikepovaných a seniorů, kteří s nimi chtějí trávit čas aktivně), tak trenérů (speciálních pedagogů, vedoucích sportovních klubů, atd. – tjn.: lidí, kteří by chtěli iBocciu zařadit mezi sportovní či volnočasové aktivity své organizace) také pořádáme školení. Bližší informace o ŠKOLENÍ naleznete ZDE.

Pokud vás iBoccia zaujala (např. proto, že máte ve svém okolí člověka, který se přes svůj hendikep nemůže zapojit do vašich aktivit, a vy přemýšlíte, co byste společně s ním mohli dělat) neváhejte si přečíst další informace ZDE.

Sponzoři a partneři

Pro více info klikněte
ZDE
Facebook
Staňte se členy skupiny:
„Asociace integrovaných sportů„ na facebooku, abychom vás mohli informovat o všech našich akcích.

Vygenerované za: 0.03 sekund 792,389 návštěv