23.05.2024
Navigace
· Domů
· Výroční zprávy
· Sponzoři a partneři
· Fotogalerie
Sportovní kluby
· MAPA iSK
Sporty
· iBoccia
· iKuželník
Výsledky
· iKuželník
· iBoccia
Plánované akce
· Aktivity v roce 2020
Historie
· Vznik AISy
Prodej
· boccia a příslušenství
· Závěsný kuželník
· PŮJČOVNA sport. vybavení
iKuželník
VÝSLEDKY TURNAJŮ v iKuželníku

PRAVIDLA iKuželníku v DOC / PDF

PARAMETRY závěsného kuželníku v PDF

VÝSLEDKOVÁ TABULKA v XLS (počítá výsledek) / PDF

PRODEJ přenosných závěsných kuželníků (výrobce)

PŮJČOVNA sportovního vybavení

REGISTRAČNÍ FORMULÁŘ pro týmy v XLS / PDF


Co je iKuželník?
iKuželník (integrovaný závěsný kuželník) je týmový sport pro čtyři hráče. Hráči v týmu mohou být jak lidé s těžkým fyzickým handicapem nebo s mentálním postižením, tak i lidé zcela zdraví. V iKuželníku nejsou zdravotní ani věkové kategorie a handicap v tomto sportu nehraje žádnou roli. Smyslem tohoto sportu je shodit za svůj tým co nejvíce kuželek = získat co nejvíce bodů. Soutěží se ve dvaceti „hodech do plných“ (po každém hodu se kuželky opět postaví) a ve dvaceti „hodech dorážkových“ (kuželky se znovu postaví, až když je sražena poslední kuželka). Podrobná pravidla naleznete ZDE.

iKuželník se hraje na závěsných kuželnících přesně daných rozměrů. Můžete si jej buď dle návodu ZDE sami vyrobit, nebo si koupit přenosný závěsný kuželník, který má správné parametry ZDE (jiný výrobce, který zcela respektuje dané parametry iKuželníku nám není znám).

iKuželník integroval závěsný kuželník určený pouze handicapovaným sportovcům mezi sporty, kterým se mohou (společně s handicapovanými) věnovat i zcela zdraví sportovci. Proto je tento sport pro mnoho lidí s handicapem skvělou příležitostí k integraci (přirozeně, skrze společné sportovní prožitky).


Celorepublikových turnajů v iKuželníku se mohou účastnit jak registrované týmy, tak týmy neregistrované. Registrovaný tým (za který mohou hrát pouze registrovaní sportovci) se může zúčastnit celoroční soutěže o nejlepší tým daného roku (musí se zúčastnit alespoň čtyř z pěti celorepublikových turnajů pořádaných AISou).

Pokud chcete svůj tým zaregistrovat, nebo pokud se chcete přijet podívat na některý z našich turnajů, pošlete vyplněný registrační formulář, nebo svůj e-mailový kontakt Věrce Koldové na: koldovaver@email.cz, nebo poštou na sídlo AISy – viz „Kontakty“. Přijet podívat se ale můžete na kterýkoliv turnaj i bez ohlášení – jste srdečně zváni :-) Sledujte naše www stránky, nebo se připojte k naší skupině na facebooku ZDE.Sponzoři a partneři

Pro více info klikněte
ZDE
Facebook
Staňte se členy skupiny:
„Asociace integrovaných sportů„ na facebooku, abychom vás mohli informovat o všech našich akcích.

Vygenerované za: 0.06 sekund 792,410 návštěv