23.05.2024
Navigace
· Domů
· Výroční zprávy
· Sponzoři a partneři
· Fotogalerie
Sportovní kluby
· MAPA iSK
Sporty
· iBoccia
· iKuželník
Výsledky
· iKuželník
· iBoccia
Plánované akce
· Aktivity v roce 2020
Historie
· Vznik AISy
Prodej
· boccia a příslušenství
· Závěsný kuželník
· PŮJČOVNA sport. vybavení
2015-03-15 - Školení rozhodčích - Stará Paka

V neděli 15. 3. 2015 jsme již tradičně (ale po roční přestávce), ve spolupráci se spolek Sportem proti bariérám, z. s. (SPB), uspořádali školení rozhodčích boccii a iBoccii v tělocvičně ZŠ Masarykova ve Staré Pace.

Tentokrát se školení zúčastnilo 12 dobrovolníků (většinou z řad členů a zaměstnanců SPB). Školení vedl instruktor z nejpovolanějších: Vladimír Nosek – viz. ilustrační foto. Vláďa byl dlouhá léta vedoucí rozhodčích boccii v ČR a má s „rozhodováním“ bohaté zkušenosti i z mezinárodních turnajů. V posledních letech byl také hlavním trenérem české reprezentace. Tímto jemu především děkujeme za čas, který nám byl ochoten věnovat a také za cenné zkušenosti, které se nám pokoušel (věříme, že úspěšně) předat.

Ti, kteří na školení přijeli, se dozvěděli nejen nejaktuálnější pravidla boccii a iBoccii, ale také mnoho užitečných postřehů – např. jak předcházet všelijakým rozmíškám a neshodám mezi soupeřícími týmy, nebo jak tyto situace řešit. Dozvěděli jsme se jakým způsobem pracovat s týmy před zahájením zápasu (na co hráče upozornit, jak je rozlosovat, atd.), jak se během hry pohybovat po kurtu (abychom nepřekáželi a nechtěně sportovcům nenapomáhali třeba při míření), jak nejlépe postupovat při měření sporných vzdáleností míčků, a mnoho dalších informací, které jsme si měli možnost vyzkoušet a ověřit i v praxi při herních simulacích.

Poděkovat bychom chtěli i všem, kteří nám pomohli vše připravit a zajistit občerstvení. Také díky jim tato akce proběhla plynule a v příjemné atmosféře.

S nedostatkem rozhodčích se potýkají všichni organizátoři větších turnajů a je to většinou hlavní důvod zpomalení plynulosti jejich průběhu. Toto školení bylo pro všechny zúčastněné velkým přínosem i zdrojem zábavy a jsme rádi, že ještě větší počet vyškolených dobrovolníků rozšíří členskou základnu rozhodčích boccii. Věříme, že takto kvalitně proškolení rozhodčí bezproblémově zvládnou nejen naše tři turnaje 1. a 2. ligy a dva otevřené turnaje iBoccii, ale také turnaje spřízněných organizací, kde se naši rozhodčí snaží pomáhat také.

Závěrem dovolte, abychom vás všechny pozvali na naše turnaje iBoccii – je to skvělý sportovní zážitek. Bližší informace budeme postupně doplňovat ZDE.

Sponzoři a partneři

Pro více info klikněte
ZDE
Facebook
Staňte se členy skupiny:
„Asociace integrovaných sportů„ na facebooku, abychom vás mohli informovat o všech našich akcích.

Vygenerované za: 0.03 sekund 792,383 návštěv