23.05.2024
Navigace
· Domů
· Výroční zprávy
· Sponzoři a partneři
· Fotogalerie
Sportovní kluby
· MAPA iSK
Sporty
· iBoccia
· iKuželník
Výsledky
· iKuželník
· iBoccia
Plánované akce
· Aktivity v roce 2020
Historie
· Vznik AISy
Prodej
· boccia a příslušenství
· Závěsný kuželník
· PŮJČOVNA sport. vybavení
2015-07-12 - Sportovní kemp + II. turnaj 1. a 2. ligy iBoccii 2015 – Milovice u Hořic + Hořice

Sportovní týdenní kemp 2015
Sportovní kemp jsme zahájili v pondělí 13. 7. 2015 tradičně v AUTOCAMPu Milovice u Hořic.
Stejně jako loni se kempu zúčastnilo více než 50 sportovců, asistentů a dobrovolníků (ztratili jsme přehled, kolik tam nakonec přesně účastníků bylo, protože si i letos další účastníci doobjednávali chatky a stany už sami). Oproti loňskému roku se části kempu účastnila také česká reprezentace boccii (v kategorii BC3 – „rampičkáři“) a tentokrát nám sluníčko opět velmi přálo, takže největší lákadlo kempu – bazén, jsme využívali měrou vrchovatou. Ale tělocvičnu gymnázia v Hořicích, kde probíhal vždy od 9:00 do 16:00 trénink iBoccii, jsme také nezanedbávali, neboť motivací k tréninku byl navazující: II. turnaj 1. a 2. ligy iBoccii 2015 – viz níže.

Ve středu někteří z nás vyrazili na celodenní výlet za národní kulturní památkou: nově zrekonstruovaný Hospital Kuks, a někteří na safari do ZOO v Dvoře Králové. Hospital Kuks byl bezbariérový a nádherný a výlet se velmi vydařil. Šelmy na safari ale leželi kdesi ve stínu a tak této volby nelitovali spíše jen majitelé aut s klimatizací.
Doprovodným programem v kempu bylo též každovečerní posezení spojené s grilováním a ve čtvrtek nám k tomu krásně zahrála a zazpívala novopacká kapela Matylda, kde máme také své podporovatele - přátele. V sobotu časně zrána začal II. turnaj 1. a 2. ligy iBoccii 2015. O tom jak celý turnaj nakonec dopadl a na kom se nejvíce projevilo týdenní soustředění, se dozvíte v druhém článku níže.
Účastníci kempu si také letos kromě nabitých sportovních zkušeností, odváželi též spoustu (nejen sportovních) zážitků. Cenné pro ně jsou i informace, které od svých nových přátel za celý týden získali a které se úzce dotýkají jejich života s handicapem – o kompenzačních pomůckách, technikách, nácvicích a dalších prostředcích, které pomáhají k jejich větší soběstačnosti, rehabilitaci, zdravějšímu životnímu stylu, atd.
Děkujeme všem, kteří se na přípravě a realizaci tohoto nevšedního týdne podíleli, a přispěli tak k dobré náladě a úžasné pohodě. Ta se beze zbytku projevila na všech účastnících a my věříme, že z ní budou ještě dlouho čerpat.


II. turnaj 1. a 2. ligy iBoccii 2015
V sobotu 18. července 2015 proběhl v Hořicích ve sportovní hale Gymnázia a Střední odborné školy Hořice II. turnaj 1. a 2. ligy iBoccii 2015. Všechna tři kola 1. ligy (16 registrovaných týmů) a 2. ligy (8 registrovaných týmů), kde soutěží nejlepší týmy z celé ČR, pro naši asociaci skvěle organizuje Sportem proti bariérám, z. s. Přesto, že turnaji předcházel sportovní kemp, kde již týden trénovala velká část účastníků turnaje, dorazilo nakonec do Hořic jen dvanáct týmů z 1. ligy a šest týmů z 2. ligy. Kvůli nesnesitelnému vedru jsme ale nakonec menší počet týmů uvítali a turnaj jsme odehráli ve svižném tempu. Přesto již ke konci turnaje někteří sportovci s narušenou termoregulací téměř kolabovali.

V 1. lize se po krátké odmlce nakonec na stupeň vítězů postavil tým: Hrobaři a druhé místo tvrdě vybojoval našláplý tým: Boulos Brňos. Třetí místo po delší odmlce získal tým: Amatéři.
V 2. lize si nejlépe opět vedl tým: Klaborna, druhou pozici tentokrát obsadil nový tým: Vitásci, a třetí místo získal tým: Kladeňáci. BLAHOPŘEJEME!!!

V první lize tak mnoho týmů ztratilo možnost na vítězství a nad všemi značně vyčnívají „Boulos Brňos“ a „Hrobaři“. Pokud dorazí na poslední turnaj a postoupí ze skupiny, tak už ostatním týmům mnoho šancí na vítězství moc nedají. Zato o třetí místo se nejspíš strhne velká bitva, neboť bodové rozdíly v celkové tabulce nejsou příliš veliké.
Také druhá liga má již svého favorita „Klabornu“ se zaručeným postupem do 1. ligy. Zde se ale bude bojovat o postup z druhého místa a tým „Kladeňáci“ a „Vitásci“ mají stejný počet bodů!!! I proto vás srdečně zveme na závěrečný turnaj tohoto ročníku do Nové Paky – bližší info naleznete ZDE.

Na závěr dovolte, abychom opět poděkovali všem, kdo přispěli k uspořádání tohoto turnaje. Opět největší dík patří dobrovolníkům a podporovatelům turnaje. Z tradičních sponzorů bychom rádi opět poděkovali firmě MEYRA ČR s.r.o., ČSOB Leasing, a.s. a ČSOB Leasing pojišťovací makléř, s.r.o. a nově také: KOMIX s.r.o. DÍKY MOC!!!


       VÝSLEDKY TURNAJE               FOTO       


Sponzoři a partneři

Pro více info klikněte
ZDE
Facebook
Staňte se členy skupiny:
„Asociace integrovaných sportů„ na facebooku, abychom vás mohli informovat o všech našich akcích.

Vygenerované za: 0.06 sekund 792,394 návštěv