23.05.2024
Navigace
· Domů
· Výroční zprávy
· Sponzoři a partneři
· Fotogalerie
Sportovní kluby
· MAPA iSK
Sporty
· iBoccia
· iKuželník
Výsledky
· iKuželník
· iBoccia
Plánované akce
· Aktivity v roce 2020
Historie
· Vznik AISy
Prodej
· boccia a příslušenství
· Závěsný kuželník
· PŮJČOVNA sport. vybavení
2016-07-02 - Sportovně - sociální kemp 2016: Milovice u Hořic + Hořice

Letošní sportovně – sociální týdenní kemp jsme tentokrát zahájili již v sobotu 2. 7. 2016, tradičně v AUTOCAMPu Milovice u Hořic. Náš kemp výrazně podpořil NADAČNÍ FOND AVAST, díky kterému jsme mohli po celý týden poskytovat nesoběstačným účastníkům profesionální osobní asistenci 24 hodin denně a značně rozšířit naše plánované aktivity během celého týdne.

Během kempu proběhli 2 celorepublikové turnaje v iSportech, kterých se zúčastnilo přes 150 sportovců z celé ČR. V sobotu 2. 7. jsme začali

3. kolem ČSOB Leasing Cupu – iKuželníku 2016 a v sobotu 10. 7. jsme sportovní část kempu ukončili II. turnajem Extraligy a 1. ligy iBoccii 2016. Někteří účastníci turnajů se zúčastnili celého týdenního pobytu, někteří přespali jen pár nocí a někteří přijeli pouze „na otočku“. V průměru ale na kempu přespávalo cca 60 účastníků (sportovců, asistentů a dobrovolníků).

Kromě turnajů v iKuželníku a iBoccie a pravidelných tréninků v obou těchto sportech, se účastníci kempu po menších skupinkách věnovali též outdoorové boccie, plavání, minigolfu, šachům, atd.

Středa byla opět věnovaná turistice (některé skupinky účastníků stihli navštívit i více míst), ale na výlety se v menších skupinkách jezdilo i během celého týdne. Navštívili jsme např. přehradu „Les Království“ na Labi, v Miletíně jsme (kromě ochutnávky „miletínských modlitbiček“ a návštěvě „pivovaru Miletín“) prošli „Naučnou stezku K. J. Erbena“ a někteří se též podívali na „Vrch Gothard“ nad Hořicemi, který se vyznačuje krásou sochařského umění (překvapením byl ale v Hořicích též hřbitovní portál a park, kde se místní kameníci také „předvedli“).

Doprovodným programem v kempu bylo též každovečerní posezení spojené s grilováním a ve čtvrtek nám k tomu krásně zahrála a zazpívala novopacká country kapela Matylda. Během kempu jsme po menších skupinkách také uspořádali několik miniturnajů v deskových a společenských hrách. Pro mnoho účastníků též byly velmi cenné informace o kompenzačních pomůckách, technikách a nácvicích (např. přesunů, polohování, atd.) a dalších prostředcích, které pomáhají k jejich větší soběstačnosti, rehabilitaci, zdravějšímu životnímu stylu, atd., které od svých přátel za celý týden získali a které se úzce dotýkají jejich života s handicapem.

Děkujeme všem, kteří se na přípravě a realizaci tohoto nevšedního týdne podíleli, a přispěli tak k dobré náladě a úžasné pohodě. Ta se pozitivně projevila na všech účastnících a my věříme, že z ní budou ještě dlouho čerpat.

Děkujeme NADAČNÍMU FONDU AVAST, který nás podpořil částkou 50 tis. Kč a umožnil nám tak postarat se i o velmi handicapované vozíčkáře, kteří potřebují 24 hodinovou asistenci.

Uspořádání kempu bylo vyčerpávající, ale už nyní přemýšlíme nad tím, jak bude vypadat sportovně – sociální týden příští rok a těšíme se na to :-)

FOTKY ze sportovně – sociálního kempu

 

Sponzoři a partneři

Pro více info klikněte
ZDE
Facebook
Staňte se členy skupiny:
„Asociace integrovaných sportů„ na facebooku, abychom vás mohli informovat o všech našich akcích.

Vygenerované za: 0.03 sekund 792,418 návštěv