23.05.2024
Navigace
· Domů
· Výroční zprávy
· Sponzoři a partneři
· Fotogalerie
Sportovní kluby
· MAPA iSK
Sporty
· iBoccia
· iKuželník
Výsledky
· iKuželník
· iBoccia
Plánované akce
· Aktivity v roce 2020
Historie
· Vznik AISy
Prodej
· boccia a příslušenství
· Závěsný kuželník
· PŮJČOVNA sport. vybavení
2017-04-01 - Školení rozhodčích a trenérů iBoccii - Stará Paka

Školení rozhodčích a trenérů iBoccii

V sobotu (přímo na Apríla) proběhlo ve Stará Pace školení rozhodčích a trenérů iBoccii. Školení nám opět perfektně zajistil náš iSK Kumburk a probíhalo ve dvou rovinách. Školili jsme nejen dobrovolníky z iSK Kumburk, kteří nám pomáhají s tréninky a turnaji v regionu Českého ráje, ale také se k nám přijeli proškolit zájemci o iBocciu z Diakonie – ČCE středisko Rolnička (ze Soběslavy).
Školení
rozhodčí, kteří nám budou jako dobrovolníci pomáhat na našich celorepublikových turnajích, proběhlo standardně. Vysvětlili jsme si pravidla i jakým způsobem se „trestá“ jejich nedodržení, jak se má rozhodčí chovat na kurtu, aby přispěl k optimálním podmínkám turnaje i dobré atmosféře a také jaké další úkoly rozhodčí má (např. jako zapisovatel, atd.). Myslíme, že jsou nyní naši dobrovolníci na nadcházející turnaje dobře připraveni a už se těšíme na Extraligu a 1. ligu v iBoccie, která se bude konat v Nové Pace 29. 4. 2017 – bližší informace o celorepublikových turnajích AISy naleznete ZDE.
Školení trenérů
se účastnili nejen naši pracovníci, ale také pracovníci ze střediska Rolnička a z DOMEČKU PLNÉHO KOLEČEK. Poté co jsme zjistili, že se v Soběslavi už iBoccie věnují delší čas, byli jsme trochu nervózní, zda toto školení uspokojí jejich očekávání, protože jsme dříve měli kurzy zaměřené vždy pouze na úplné nováčky. Pochvala účastníků na závěr kurzu nás proto velice potěšila, měli jsme radost z toho, že nevážili tak dlouhou cestu zbytečně a že se školením byli plně spokojeni. Naše pracovníky jsme spolu s dalšími zájemci z DOMEČKU školili především proto, neboť se iSK Kumburk (ve spolupráci s DOMEČKEM) tento rok zaměřil na další rozvoj integrovaných sportů (nejen iBoccii, ale také iKuželníku) v regionu Českého ráje. Nyní jsme společně začali s pravidelnými tréninky nejen přímo v DOMEČKU, ale také v tělocvičně ZŠ Stará Paka a také v dalších organizacích v tomto regionu (nově také v domovech seniorů).

Tréninky integrovaných sportů v Českém ráji
Pravidelných tréninků v iSportech v Českém ráji přibývá a my jsme rádi, že v této kolébce iBoccii se jí začíná věnovat mnoho organizací, které se starají nejen o lidi s handicapem, ale také např. o děti a seniory. Zde se sluší, abychom poděkovali za obrovskou podporu ČSOB Leasing, a.s. + ČSOB Leasing pojišťovací makléř, s.r.o., Nadačnímu fondu AVAST a Nadaci Charty 77 - Kontu bariéry. Díky jejich výrazné finanční podpoře jsme zvýšili počet nám pořádaných tréninků, ale také dojíždíme do dalších organizací, kde se naši pracovníci jako supervizoři i trenéři pokoušejí začlenit pravidelné tréninky iBoccii do jejich ostatních aktivit. DĚKUJEME!!!

FOTOGRAFIE ZDE


792,360 návštěv