23.05.2024
Navigace
· Domů
· Výroční zprávy
· Sponzoři a partneři
· Fotogalerie
Sportovní kluby
· MAPA iSK
Sporty
· iBoccia
· iKuželník
Výsledky
· iKuželník
· iBoccia
Plánované akce
· Aktivity v roce 2020
Historie
· Vznik AISy
Prodej
· boccia a příslušenství
· Závěsný kuželník
· PŮJČOVNA sport. vybavení
2017-12-11 - Rozvoj iSportů v Českém ráji

Rozvoj iSportů v Českém ráji

V tomto roce jsme se zaměřili především na „kolébku“ našich integrujících sportů, která se nachází na okraji Českého ráje - ve Staré Pace. Místní organizace Sportem proti bariérám, z. s. zde úspěšně realizuje projekt víceúčelového centra DOMEČEK PLNÝ KOLEČEK, jehož součástí je také budování zázemí pro integrující sportovní činnost, kterou v mikroregionu Novopacka zajišťuje náš integrující sportovní klub iSK Kumburk v čele s Honzou Pelikánem.
Dobré zázemí, které nám postupně v DOMEČKU vzniká, a především aktivita místních sportovních nadšencům nás přesvědčila, abychom se pokusili získat prostředky pro další významný rozvoj iSportů právě zde. Podařilo se, a díky podpoře
Konta bariéry – Nadace Charty 77 (20 000,- Kč), Královéhradeckého kraje (38 000,- Kč) a především Nadačního fondu AVAST (80 580,- Kč) jsme pro iSK Kumburk dokoupily sportovní vybavení a kompenzační sportovní pomůcky pro dva naše základní integrující sporty: iKuželník a iBocciu. Stálým sponzorem všech našich sportovních aktivit je tradičně ČSOB Leasing, a.s. a ČSOB Leasing pojišťovací makléř, s.r.o. (100 000,- Kč), který přispívá nejen na turnaje, ale také na provozní náklady našeho spolku.

iSK Kumburk tak mohla již plně převzít a začít více rozvíjet pravidelné tréninky ve Staré Pace, kterých se v tomto roce nově účastnil místní spolek seniorů a další organizace věnující se lidem se zdravotním postižením. Pravidelné tréninky probíhali v tělocvičně ZŠ Stará Paka, ale také na dvoře a zahradě DOMEČKU PLNÉHO KOLEČEK a za novými sportovci jsme začali jezdit trénovat do domovů seniorů a do dalších organizací na Novopacku a v Českém ráji.

Tréninkové aktivity se pozitivně projevili v úspěšné účasti místních sportovních týmů na celorepublikových akcích, kde dosahovali skvělých výsledků. Např. v ČSOB Leasing Cupu - iKuželníku 2017 (celoroční celorepubliková soutěž složená ze 4 turnajů) získal tým „Pačáci“ celkově první místo a v Extralize iBoccii 2017 (nejvyšší celorepubliková liga) získali další týmy celkově druhé a třetí místo. Tento úspěch je velkým povzbuzením pro mnoho nových týmů, které se v iSK Kumburk tento rok registrovali a pravidelně se účastní tréninků.

Sponzoři a partneři

Pro více info klikněte
ZDE
Facebook
Staňte se členy skupiny:
„Asociace integrovaných sportů„ na facebooku, abychom vás mohli informovat o všech našich akcích.

Vygenerované za: 0.03 sekund 792,375 návštěv