20.06.2024
Navigace
· Domů
· Výroční zprávy
· Sponzoři a partneři
· Fotogalerie
Sportovní kluby
· MAPA iSK
Sporty
· iBoccia
· iKuželník
Výsledky
· iKuželník
· iBoccia
Plánované akce
· Aktivity v roce 2020
Historie
· Vznik AISy
Prodej
· boccia a příslušenství
· Závěsný kuželník
· PŮJČOVNA sport. vybavení
iBoccia – JAK (s iBocciou) ZAČÍT + ŠKOLENÍ
Jak s iBocciou začít

Máme tým a chceme začít hrát iBocciu
Pokud se vám podařilo sestavit tým na iBocciu (musíte mít alespoň 3 hráče) pak si určete svého kapitána. Váš kapitán by měl být nejen herně, ale i organizačně schopný a spolehlivý, neboť pro vás bude domlouvat zázemí při trénincích a turnajích. Kapitán vašeho týmu musí vyplnit MODRÝ FORMULÁŘ a odeslat nám jej. My vás budeme co nejdříve kontaktovat a nabídneme vám možnosti, jak se zapojit do tréninků a turnajů v iBoccie a jakým způsobem případně můžete získat vlastní vybavení pro hru.

Nemám tým, ale chci si iBocciu vyzkoušet - případně se jí věnovat
Pokud vás iBoccia zaujala a chtěli byste si jí vyzkoušet, nebo již tuto hru znáte a chcete začít rovnou hrát = trénovat a soutěžit, pak vyplňte ORANŽOVÝ FORMULÁŘ a odešle nám jej. My se pro vás pokusíme najít vhodný tým, nebo sportovní klub a budeme vás co nejdříve kontaktovat s nabídkou možností, jak s iBocciou začít.

Chci pomoci s rozvojem iBoccii v našem kraji (regionu, organizaci, …)
Zatím není mnoho možností, kde se iBoccia hraje - trénuje. Pokud byste nám chtěli pomoci s rozvojem - rozšířením míst, kde je možné se iBoccie věnovat budeme rádi. Neváhejte nás v tomto případě kontaktovat = vyplňte ZELENÝ FORMULÁŘ a odešlete nám jej. My bychom vám pomohli zajistit podmínky pro pravidelné tréninky u vás a případně vás ustanovili naším zástupcem pro danou oblast. Samozřejmě také hledáme pomocníky ke stávajícím zástupcům. Každý člověk, který by chtěl pomoci je vítaný – svou nabídku pomoci specifikujte ve zmíněném formuláři.

Vyplněné formuláře odesílejte na: integrovanesporty@email.cz.
Přijet podívat se ale můžete na kterýkoliv turnaj (i ligový) bez ohlášení, bez formuláře – jste srdečně zváni :-) Sledujte naše www stránky, nebo se připojte k naší skupině na facebooku ZDE – budeme se snažit vás včas informovat o všech iBocciových akcích.


DALŠÍ ORGANIZACE zabývající se iBocciou
Kromě našich iSK se iBoccie věnují také další organizace. Jejich přehled naleznete ZDE.

ŠKOLENÍ pro zájemce o iBocciu

Kdo kurz vede = školitelé Kurz vede čtyřčlenný tým. Ladislav Kratina a Jan Pelikán, kteří se boccie věnovali na vrcholové úrovni několik let a také absolvovali týdenní školení se zakladatelem integrované boccii Bobem Feeney, národním koordinátorem boccii v Anglii. L. Kratina navíc získal na paralympiádě v Pekingu v boccie bronzovou medaili v párech a J. Pelikán absolvoval školení trenérů a rozhodčích v klasické boccie, pořádané Českou Federací Spastic Handicap, o.s.. Oba jsou pověření zástupci AISy za iSK Praha a iSK Kumburk, podílí se na tvorbě a úpravách oficiálních pravidel integrovaných sportů včetně iBoccii a jsou oficiálními trenéry iBoccii. Další dva lidé jsou vždy někteří z hlavních rozhodčí 1. ligy iBoccii.

Obsah kurzu
- příprava kurtu (lajnování a příprava sportoviště)
- vysvětlení základních pravidel a ukázka herních situací. Účastníci se poté rozdělí do dvou týmů, určí si kapitána a odehrají jeden zápas, při kterém si upřesní pravidla hry. Následuje volná diskuze nad pravidly hry, kdy se mají účastníci možnost ptát na případné nejasnosti.
- vysvětlení činnosti rozhodčího (jakým způsobem komunikuje s hráči, určuje pořadí hodů a vítěze, jak trestá přestupky a jaké má pravomoci nejen on, ale i jednotliví hráči). Následují zápasy, při kterých se účastníci rozdělí na hráče a rozhodčí a zkouší si své úlohy (přitom se stále upřesňují pravidla a činnost rozhodčího)
- ukázka tréninkových postupů (předvedou se různé možnosti odhodu míčku, způsoby komunikace mezi hráčem a asistentem, práce s rampou, atd.). Účastníci se také učí: jak motivovat hráče k týmové hře, metodiku tréninku a využití boccii k fyzické, mentální, psychické i sociální rehabilitaci.
- závěrečný zápas, diskuze a připomenutí si a prověření nových poznatků
- předání certifikátu o absolvování kurzu

Termíny a místo kurzů
Zájemci se nejdříve nezávazně zaregistrují vyplněním formuláře ZDE. Až bude registrovaných zájemců dostatek pro naplnění kurzu, budou všichni zájemci (s minimálně měsíčním předstihem vyzváni) e-mailem k závazné přihlášce a zaplacení zálohy. Kurzy pořádáme ve Staré a Nové Pace a účastníci mají možnost ubytování v Domově mládeže při Gymnáziu a SPgŠ Nová Paka, Kumburská 1028, Nová Paka.

Cena kurzu Kurzy mohou být intenzivní jednodenní, nebo mohou být rozloženy do dvou dní. Cena kurzu je 1 500,- Kč. Účastníkům může být zajištěno ubytování (cena lůžka na noc 250,- Kč) a strava: snídaně (30,- Kč), oběd (75,- Kč) a večeře (70,- Kč).
Sponzoři a partneři

Pro více info klikněte
ZDE
Facebook
Staňte se členy skupiny:
„Asociace integrovaných sportů„ na facebooku, abychom vás mohli informovat o všech našich akcích.

Vygenerované za: 0.03 sekund 800,674 návštěv