23.05.2024
Navigace
· Domů
· Výroční zprávy
· Sponzoři a partneři
· Fotogalerie
Sportovní kluby
· MAPA iSK
Sporty
· iBoccia
· iKuželník
Výsledky
· iKuželník
· iBoccia
Plánované akce
· Aktivity v roce 2020
Historie
· Vznik AISy
Prodej
· boccia a příslušenství
· Závěsný kuželník
· PŮJČOVNA sport. vybavení
2012-07-07 - II. turnaj 1. a 2. ligy iBoccii 2012 + kemp - Hořice
Sportovní kemp
Týdenní kemp pro (nejen handicapované) sportovce z celé ČR zaměřený na trénink iBoccii, který pro naše sdružení již podruhé skvěle zabezpečilo „o. s. Sportem proti bariérám Český Ráj“, jsme zahájili v neděli 1. 7. 2012 večer v AUTOCAMPu Milovice u Hořic.
Tentokrát se kempu zúčastnilo 38 lidí (sportovců, asistentů a dobrovolníků), což je o 11 účastníků více než loni. Oproti loňskému roku nám sluníčko přálo tak, že se občas někomu ani nechtělo do tělocvičny gymnázia v Hořicích, kde kromě „výletní“ středy probíhal vždy od 9:00 do 16:00 (s hodinovým přerušením na oběd) trénink iBoccii. Naštěstí velkou motivací k tréninku byl pro většinu sportovců navazující II. turnaj 1. a 2. ligy iBoccii 2012 a tak se trénovalo „o sto šest“ :-)
Díky počasí jsme více než loni využívali nádherného venkovního koupaliště s tobogánem přímo v areálu autokempu a také jsme zorganizovali mini turnaj v iKuželníku. Každovečerní posezení spojené s grilováním sice občas zpestřil vydatný déšť, ale díky prostornému altánu uprostřed našich chatiček byl spíše příjemným nočním osvěžením v těchto parných dnech.
Ve středu jsme nakonec vyrazili do Zámku Častolovice. Majitelka zámku i přes odpor památkářů v zámku nainstalovala schodišťovou plošinu a vybudovala zde také bezbariérovou toaletu. Mohli jsme tak obdivovat nejen zámecké rozárium (růžovou zahradu), oboru s bílými daňky a zámecký zvěřinec, ale také si prohlídnout historické expozice, což většinou (zvláště s lidmi na elektrických vozících) není u naprosté většiny zámků možné.
V pátek někteří účastníci kempu odjížděli a postupně je nahrazoval zbytek účastníků II. turnaje 1. a 2. ligy iBoccii 2012, kteří se nemohli kempu dříve zúčastnit. O tom jak celý turnaj nakonec dopadl, se dozvíte v článku níže. Účastníci kempu, zvláště ti nový, si opět kromě nabitých sportovních zkušeností, odváželi též spoustu (nejen sportovních) zážitků, přátelství a hořických trubiček :-) Cenné pro ně jsou i informace, které od svých nových přátel za celý týden získali a které se úzce dotýkají jejich života s handicapem – o kompenzačních pomůckách, technikách, nácvicích a prostředcích, které pomáhají k jejich větší soběstačnosti, zdravějšímu životnímu stylu, atd.
Děkuje všem, kteří se na přípravě a realizaci tohoto nevšedního týdne podíleli, a přispěli tak k dobré náladě a úžasné pohodě. Ta se beze zbytku projevila na všech účastnících a my věříme, že z ní budou ještě dlouho čerpat.


II. turnaj 1. a 2. ligy iBoccii 2012
V sobotu 7. července 2012 proběhl v Hořicích ve sportovní hale Gymnázia a Střední odborné školy Hořice II. turnaj 1. a 2. ligy iBoccii 2012. Všechna tři kola 1. ligy (16 registrovaných týmů) a 2. ligy (9 registrovaných týmů), kde soutěží nejlepší týmy z celé ČR, pro naší asociaci již třetím rokem skvěle organizuje„o. s. Sportem proti bariérám Český Ráj“ .
Tentokrát do Hořic přijelo pouze čtrnáct týmů z 1. ligy a sedm týmů z 2. ligy. Zúčastněné týmy po bohatých zkušenostech z minulých ročníků bojovali o každý bod, který pak mohou zúročit v celkovém žebříčku.
Nejlépe si na tomto turnaji v 1. lize nakonec vedl tým „Pačáci“, druhou pozici obsadili „Žraloci“, a třetí místo získal tým „Pražští orli“. Ve 2. lize si vedli nejlépe „Hrobaři“, druhou pozici obsadili „Rychlé želvy ze Žďáru“ a třetí místo získal tým „Žabovřesky“.
V první lize tak mají po tomto turnaji nejblíže k vítězství „Žraloci“ a „Pačáci“. V lize druhé mají největší šanci postoupit do 1. ligy tři velmi vyrovnané týmy, které i nyní obsadili první tři místa. Podrobné informace o bodovém hodnocení naleznete níže.

Na závěr dovolte, abychom vás pozvali na otevřený turnaj iBoccii, který se koná 22. 9. 2012 v Osové Bítýšce (info ZDE). Zároveň vás již nyní zveme i na III. turnaj iBoccii 2012, který bude v Nové Pace 6. 10. 2012 (info ZDE), abyste podpořili svůj oblíbený tým, nebo se s iBocciou blíže seznámili.

FOTO

VÝSLEDKY

FOTO – bazén Milovice

Sponzoři a partneři

Pro více info klikněte
ZDE
Facebook
Staňte se členy skupiny:
„Asociace integrovaných sportů„ na facebooku, abychom vás mohli informovat o všech našich akcích.

Vygenerované za: 0.04 sekund 792,409 návštěv