23.05.2024
Navigace
· Domů
· Výroční zprávy
· Sponzoři a partneři
· Fotogalerie
Sportovní kluby
· MAPA iSK
Sporty
· iBoccia
· iKuželník
Výsledky
· iKuželník
· iBoccia
Plánované akce
· Aktivity v roce 2020
Historie
· Vznik AISy
Prodej
· boccia a příslušenství
· Závěsný kuželník
· PŮJČOVNA sport. vybavení
2013-04-06 - Školení rozhodčích - Stará Paka
V sobotu 6. 4. 2013 jsme již tradičně, ve spolupráci s "o. s. Sportem proti barierám - Český ráj", uspořádali školení rozhodčích boccii a iBoccii v tělocvičně ZŠ Masarykova ve Staré Pace. Tentokrát se školení zúčastnilo 14 dobrovolníků a dva školitelé: Petr Horáček a Honza Budík. Těm patří vřelý dík za čas, který nám byli ochotni věnovat a také za cenné zkušenosti z mezinárodních turnajů, které se nám pokoušeli předat.

Ti, kteří na školení přijeli se tak dozvěděli nejen nejaktuálnější pravidla boccii a iBoccii, ale také mnoho užitečných postřehů od zkušených matadorů, jak předcházet všelijakým rozmíškám a neshodám mezi soupeřícími týmy, nebo jak tyto situace řešit. Dozvěděli jsme se jakým způsobem pracovat s týmy před zahájením zápasu (na co hráče upozornit, jak je rozlosovat, atd.), jak se během hry pohybovat po kurtu (abychom nepřekáželi a nechtěně nenapomáhali třeba při míření), jak nejlépe postupovat při měření sporných vzdáleností míčků, a mnoho dalších informací, které jsme si měli možnost vyzkoušet a ověřit i v praxi při herních simulacích.

Poděkovat bychom chtěli i všem, kteří nám pomohli vše připravit a zajistit občerstvení. Také díky jim tato akce proběhla plynule a v příjemné atmosféře. S nedostatkem rozhodčích se potýkají všichni organizátoři větších turnajů a je to většinou hlavní důvod zpomalení plynulosti jejich průběhu. Toto školení bylo pro všechny zúčastněné velkým přínosem i zdrojem zábavy a budeme rádi, když se příště zúčastní ještě větší počet dobrovolníků a rozšíří členskou základnu rozhodčích. Věříme, že takto kvalitně proškolení rozhodčí bezproblémově zvládnou nejen naše tři turnaje 1. a 2. ligy a dva otevřené turnaje iBoccii, ale také Mezinárodní hry handicapované mládeže, kde budeme spoluorganizovat turnaj v boccie a které budou pro naše rozhodčí velkou výzvou.

Více informací pro zájemce o naše školení naleznete ZDE.

Sponzoři a partneři

Pro více info klikněte
ZDE
Facebook
Staňte se členy skupiny:
„Asociace integrovaných sportů„ na facebooku, abychom vás mohli informovat o všech našich akcích.

Vygenerované za: 0.04 sekund 792,411 návštěv